Osadní kronika

...za pár let snad budu číst dneska bílej prázdnej list,
třeba pochopím, co časem dozrává,
knížku křehce svázanou, rukou léty vypsanou,
každým tahem další stránka roztává...Tradiční osadní akce

Velikonoční Roverky * Výroční ohně * Moravské víkendy * Zimní Ameriky * Osadní svatby


Povídání o tom, co jsme s osadou kdy zažili a kde všude byli. Někdy je docela těžké rozhodnout, kterou akci do kroniky zařadit a kterou ne. Většinou jsou ve výběru preferovány akce, kde se sešlo víc osadníků a byly to vandry nebo průzkumy podzemí. Ale nikdy tam nemůže být všechno - každý vandr dvou osadníků, každý průzkum podzemí nebo třeba setkání i více osadníků, ale jen někde ve městě. Ale i tak jistě bude kronika příjemným připomenutím zážitků a vůbec času, který jsme spolu strávili.


Podzemní výprava (22. listopadu 2012)

První ze série menších podzemních akciček. Podzemí děsně tajné a taky to stálo za to!
Odkaz na fotky a zápisy: Nic nebude, neb je to tajné!
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Cryptid, Дан, Kawi, Přebral, Tatar, Zvoník

Vstup do velice tajemné a děsně nepřístupné štoly na blíže nespecifikovaném bodě v časoprostoru byl téměř celý výhružně zastavěn cihlami, které ponechávaly nahoře jen malou škvíru, jakoby zázračně dost velkou i pro nejvykrmenější členy výpravy – byla to evidentně past, ale nic takového přece Tuláky podzemí nemohlo odradit od toho, aby se tam vlezli vyfotit, zatímco se Cryptid nenápadně oddělil, aby v temnotě štoly sledoval stopy podezřelých malůvek vedoucích snad k nějakému spřízněnému krypto-zoologickému nálezu...

Autor zápisu: Cryptid


XIX. oheň Blue Books (26. – 28. října 2012)

Oproti loňským rokům v poněkud komornější sestavě, ale za to se sněhem!
Odkaz na fotky a zápisy: Atabe (fotky), Kawi (fotky), Přebral (fotky), Přebral (zápis), Kawi (zápis)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Atabe, Přebral, Kawi, Tatar

Už hezkou řádku let se poslední víkend v říjnu jeden kemp v Roverkách rozezní hlasy, smíchem a večer, když plameny prozáří les, šerem proběhne bláznivý lyžař, letos výjimečně jedoucí po sněhu, nikoli po spadaném listí. Ano - o víkendu 26. - 28. října 2012 proběhl v pořadí již devatenáctý ročník „mírně“ recesního ohně Modrých knížek. Letos s motivem dob nedávno minulých, rudých vlajek a vlády jedné strany...

Autor zápisu: Kawi


2. výroční oheň T. O. Tuláci podzemí (12. – 14. října 2012)

Juchůůů...druhé výročí...vydrželi jsme..slavíme...velkolepě!
Odkaz na fotky a zápisy: Kawi (fotky), Дан (fotky), Přebral (fotky), Kawi (fotky z příprav před ohněm), Čáp (zápis), Přebral (zápis)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Atabe, Cryptid, Дан, Kawi, Přebral, Zvoník, Žemle

Výroční oheň je největší a asi nejkrásnější akcí celého roku. Kawi se sice stresuje s plackama a camrátkama (které nakonec vypadají úžasně, jako vždycky), furt po nás ostatních něco chce, kluci dopředu připravují hranici a vůbec je to takové hektické. Za odměnu nás (a pozvané kamarády) však čekají Ameriky v podzimním slunci; velká hra, při níž poznáváme krajinu i její legendy – vytváříme Hagenovo lože, zamýšlíme se nad kvízem, setkáváme se s Hankou; umělecká soutěž (vítězem se stal Přebral, se svými fotografiemi vyvolanými ve štole); spousta lidí (fakt moc, asi 20); slavnostní oheň; kytary a zpěv; jeskyně na Kamensku (se spoustou bahna); přátelé a zážitky, na které se nezapomíná...

Autor zápisu: Žemle


10. Písničkový vlak (5. října 2012)

Spousta lidí v motoráčku, spousta hudby a dobré nálady a následný vandřík na Brdy.
Odkaz na fotky a zápisy: Kawi (fotky), Atabe (fotky)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Atabe, Kawi

Wilsoňák má po delší době menší zelenej dav. Musik Elefant je k přecpání. Dráhy jsou svině, zase nám naschvál udělali výluku na trsu Praha-Paříž-Dobříš. V Třebáni se vyhrne zelenej dav a doslova utíká k lokálce, aby se tam vměstnal. Chudáci obyčejní cestující se tlačí v kabině u řidiče. Jedna nebohá trampka se choulí v zavazadlovém prostoru. Pak už jen Boothil (pozn. asi spíš Empty kemp?). Kawi zdrhá v noci na první autobus a ostatní se budí to teplého rána.

Autor zápisu: Atabe


21. výročí Orionu (21. – 23. září 2012)

Tradiční akce, tradičně na Dalešicích, v tradičně dobré sestavě.
Odkaz na fotky a zápisy: Kawi (fotky)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Kawi, Žemle

V noci z pátku na sobotu se po Dalešické přehradě přeplavilo na lodích pět temných postav. Ohýnek, kytara a spát. Další den jsme pak snídali na vyhlídce, stavěli hranici, opravovali srub, přicházeli další kamarádi…. Večer pak za zvuku Rychlých šípů a Modlitby tuláků vzplanul slavnostní oheň pod korunami stromů. A oheň plál dlouho do noci a tóny kytary a hlasů se rozléhaly nad údolím. Ráno stačilo sbalit USárny, pořídit stylové fotečky, upsat se do campovky a vydat se na cestu domů. S Kawi jsme zvolily cestu stopem, kterou jsme si ve slunečném počasí náležitě užily (s kofolou a ježkama).

Autor zápisu: Žemle


Prokopské a Dalejské údolí (21. září 2012)

Odpolední procházka k zatopeným i nezatopeným lomům v Prokopském a Dalejském údolí. A i na podzemí došlo.
Odkaz na fotky a zápisy: Дан (fotky), Kawi (fotky)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Дан, Kawi, Zvoník

Na čtvrtečním zpívání se mi s většinou osadníků potkat nepodařilo, ale jelikož jsem měla pátek volný a byla v Praze, podařilo se mi Zvoníka s Данem vytáhnout na výlet do Prokopáku. Дан se mohl připojit až později a než nás u zříceniny staré vápenky dohnal, stihli jsme se Zvoníkem prolézt většinu údolí, vypít láhev Kofoly a nafotit Prokopské jezírko ze všech možných a neobvyklých úhlů. Дан dorazil i s novým foťákem, se kterým nám nafotil spousty portrétů, ať už ve sklepích pod vápenkou nebo v nedaleké trafačce a zatopeném lomu u ní. Zde jsme se i trochu namočili a psali různé nápisy do lomovou technikou uváleného písku. Slunce se akorát nachýlilo do „zlaté hodiny“, nebe bylo modré a svahy okolních lomů zářily jasnými barvami. V houští se ukrývaly pražce dávno zrušené vlečky, kopce provrtávaly tunely a štoly, na dnech lomů jsme objevovali ohniště a sedátka z kamenů. Taková romantika – a přitom jsme ještě stále v Praze! Zpátky jsme se vraceli po kolejích, trať se opravovala a nehrozilo tedy, že by nás při balancování na kolejnicích vyrušilo houkání vlaku.

Autor zápisu: Kawi


Zpívání na Střeláku (20. září 2012)

Další ze zpívání pod širým nebem a další malá porada k blížícímu se výročáku.
Odkaz na fotky a zápisy: Carmen (fotky)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Cryptid, Kawi, Přebral

Mělo se nás sejít víc, ale nakonec dorazil jen Cryptid (a Přebral, který ale není v osadě a stejně přišel se mnou). Ale nařezané dřevo mi Cryptid předal, což bylo fajn (moc se mu to povedlo, budoucí camrátka a placky měly hezké tvary a zajímavou strukturu dřeva, navíc krásně vybroušené), teď to jen všechno namalovat, bude to fuška (a času tak málo!). Hromada zelených obálek už je také na cestě k adresátům (každému ručně psaný dopis a obrázkové zvadlo k tomu), takže snad i všechno ostatní klapne jak má.

Autor zápisu: Kawi


Zpívání na Střeláku (6. září 2012)

Výročák se pomalu blíží, takže je načase udělat malou poradu. A aby to nebylo jen suché tlachání, spojujeme to s kulturním zážitkem - návštěvou hraní a zpívání na Střeleckém ostrově.
Odkaz na fotky a zápisy: Přebral (fotky), Carmen (fotky)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Atabe, Дан, Kawi, Přebral, Zvoník

Sedíme na lavičce trochu stranou, chvílemi plánujeme, jak se budou účastníci motat po štolách a rozplétat tajemnou legendu, pak se zase zapojujeme do zpívání. Cryptid slibuje, že příště donese dřevo camrátka. Kawi dodá zvadla, když se Atabiny ručně dělané nezdařili. Dan diskutuje s Kameňákem o focení a foťácích. Atabe mluví, zpívá hraje a vzala s sebou i maminku, které se takováhle akce pod širým nebem moc líbí. Zvoník sedí a pobrukuje si a Přebral se tváří, že plánování neslyší (není přece v osadě!) a fotí všechno okolo, co se hejbe (i to co se nehejbe). Příjemný večer, lepší než to plánovat po internetu.

Autor zápisu: Kawi


Roverky v babím létě (31. srpna – 2. září 2012)

Vandr s pár kamarády a s roznosem Vitamínu Kř...
Odkaz na fotky a zápisy: Kawi (fotky), Tony (fotky), Přebral (fotky), Přebral (zápis)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Atabe, Kawi, Přebral

Znělo to jako poslední píseň prázdnin. Od začátku zněla vesele a hravě. Tony vyprávěl úžasné historky už cestou ve vlaku. Kawi a Přebral jsou poprvé spolu mezi trampíky (tedy aspoň myslím). Roznáší se Puchejř po všech kempech. S Kawi si prohazujem boty. A já zjišťuju, že 60kový kanady mohou výjimečně fungovat jako mučící nastroj. Postupně se připojují Klárka, Kameňák, Bjéťa a nakonec i Jakoubek. Bylo nás pět... a víc... „Musíme se vlastně vracet?“

Autor zápisu: Atabe


Broumovky s Žemlí (13. – 16. srpna 2012)

Krátký vandřík nádherným kouskem Česka. Krásné počasí, výhledy, skály, ohně…prostě letní romantika.
Odkaz na fotky a zápisy: Zatím nikde nevisí.
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Kawi, Žemle

V půlce srpna jsme vyrazily do Broumovek. První noc jsme strávily pod malinkým převískem u cesty s ohníčkem a kytarou. Druhého dne odpoledne se nás ujal místní kamarád Netopejr a provedl nás Broumovkami cestou plných steziček, skal, skalek, řetězů a skob nás vyvedl až nahoru, kde jsme se odměnili úchvatnými výhledy na Kingovu zahrádku. Zapsali jsme se do vrcholové knihy a kochali se a užívali si krásného počasí. Další noc jsme strávily na campíku, kam se dostávalo dírou mezi skálami. Jinak jsme byly obklopeny neprostupnou skalní stěnou a tak jsme v jejím bezpečí hrály, zpívaly a povídaly dlouho do noci. Ráno se Žemle rozhodla, že jí není dobře a že pojede domů a Kawi strávila další den s Netopejrem a měla spoustu možností potrápit své závratě.

Autor zápisu: Žemle


Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13