Velikonoční Roverky

...za pár let snad budu číst dneska bílej prázdnej list,
třeba pochopím, co časem dozrává,
knížku křehce svázanou, rukou léty vypsanou,
každým tahem další stránka roztává...Tradiční osadní akce

Velikonoční Roverky * Výroční ohně * Moravské víkendy * Zimní Ameriky * Osadní svatby


Velikonoční Roverky (13. – 16. dubna 2017)

Po třech letech jsme opět obnovili tradici Velikonočních Roverek. Tentokrát jsme dokonce vyrazili přesně o Velikonocích a strávili i docela dost času na Roverkách.
Odkaz na fotky a zápisy: Přebral (fotky), Lucka (fotky), Přebral (zápis)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Kawi, Lucka, Mejla, Přebral

Byť se původně zdálo, že nás pojede asi osm, nakonec jsme se v Hněvicích na nádraží sešli čtyři. Ale stačilo to – kytaru Lucka doma nenechala, počasí bylo, navzory předpovědím, většinou slunečné a pod převisy útulno. Roverky jsme prošli trochu netypickou trasou po jejich východní straně a prohlédli si několik ve skale vytesaných místností v Lešnici, pak zamířili na Zakšín, kde jsme se ze skal kochali překrásným západem slunce, zpívali s náhodně potkanou partou u ohně a proplétali se skalními soutěskami s dlouhou zeleně svítící zářivkou v ruce. Další den jsme pokračovali na jih, prozkoumali převisy na Supí hoře, udělali si zacházku ke Klemperce a na Kokořín a celý dlouhý den zakončili s kamarády na známém kempu u Mšena. Měly tu asi pět kytar, píšťalky a dokonce housle – velmi příjemný večer, byť už na kempu bylo trochu těsno. Na poslední den nám zbylo několik hezkých roklí v okolí, cukrárna ve Mšeně a cesta domů.

Autor zápisu: Kawi


Velikonoční Roverky (30. dubna – 4. května 2014)

Velikonoční Roverky jsou akce, která prostě musí být. Co už sejde na tom, že letos na Velikonoce nemáme čas a tak se jede na čarodějnice. Byl to vandr plný nezapomenutelných hlášek – jednorožci existují!
Odkaz na fotky a zápisy: Дан (fotky), Lucka (fotky), Přebral (fotky), Kawi (video, tahání Žemle z díry), Kawi (video, zpívání v kapli), Přebral (zápis)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Дан, Atabe, Kawi, Přebral, Žemle, Zvoník, Cryptid, Lucka

Začali jsme na hradě Ronově, moc ohňů v okolí vidět nebylo, za to jsme se nahoře potkali s „dědkama“ s nimiž jsme se míjeli celý vandr a taky s mladíčkama, kteří neuměli ani rozdělat oheň. Putujeme kolem Vlhoště a po přilehlých campech a večer za zpěvu státní hymny vytahujeme na stožár státní vlajku. V pátek se toho událo mnoho. Opustil nás David, přidali se dva Danovi kamarádi a Zvoník s Atabe, zdolali jsme Čapskou palici a taky se markantně ochladilo. Jako útočiště tedy volíme Pařezák, rozděláváme oheň, konáme osadní poradu, přijímáme Přebrala do osady a hlavně je odhlasováno, že jednorožci existují! Další den nás Přebral vezme na skalní vyhlídku, započatou ve velkolepém stylu, ale nedokončenou no a další den pak navštěvujeme Housku (to prostě musíme, speciálně kvuli Žemli). Na Housce uděláme poprask, třeba tím, že si vyzujeme na prohlídce boty, nebo tím, že se necháme zavřít v kapli... Zápis bych zakončila hláškou z jedné z campovek: „Vyhlašuji referendum: Žebřík do prdele!“

Autor zápisu: Žemle


Velikonoční Roverky (4. – 9. dubna 2012)

Druhý ročník osadního velikonočního toulání. Aprílový čas nám dal řádně vyzkoušet snad všechny typy počasí, ale my se jen tak nedali a kromě skal si vylezli i na pár okolních hradů (přesně jak si přál a objednal Дан)...
Odkaz na fotky a zápisy: Kawi (fotky), Дан (fotky), Atabe (kresba Helfenburku), Atabe (kresba Hřídelíku a Ronova), Atabe (kresba Chudého hrádku)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Atabe, Cryptid, Дан, Kawi, Zvoník, Žemle

Velikonoční Roverky musí být! Prosadil si je Дан a tak se jelo. Já s Romanem jsme přijeli o den později (o peripetiích, které přináší stopování kdyžtak povyprávíme osobně na přání), nalezla jsem své spoluosadníky na Naději, a poseděla s nima při večerním ohni a poslouchala o tom, kterak navštívili Hrádek a jak se jim na cestách vedlo. Další den jsme se vydali přes Hvězdu na největší převis na celých Roverkách. Oheň, kytara, povídání a noční chlad. Taky si Zvoník udělal něco s kotníkem (nešika) a tak většina druhý den odcestovala s ním do Prahy, kde se konala velká „aftervandr párty“ (opili jsme se kofolou!), jen Kawi s Termitem pokračovali dál ve sněhem zapadaných pískovcích.

Autor zápisu: Žemle


Velikonoční Roverky (20. – 25. dubna 2011)

...a také údolí Peklo u České Lípy a jižnější části CHKO Kokořínsko. Pěkných pár dní, velikonočně svátečních, strávených ve skalách s osadou i dalšími kamarády.
Odkaz na fotky a zápisy: rajče (Kawi)
Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky Fotka z kroniky

Cryptid, Дан, Kawi, Žemle

Když si Dan prohlížel fotky z Roverek, které na začátku jara spáchala Kawi, prohlásil, že tohle musí někdy vidět taky. Ale nebyla by to Kawi a nebyly by to ony překrásné pískovce, aby se toto přání nestalo skutkem v co nejkratším termínu. A tak se ve středu před Velikonocemi na malém nádraží poblíž skal sešli Dan a Žemle, přijevší vlakem od Prahy, spolu s Kawi a Honzou, kteří se prošli pěšky z České Lípy. Společně se pak několik dní toulali po lese i po obnažených vrcholech skalních stěn, uchváceni krásou přírody i neuvěřitelně slunečným počasím. Též jsme pod skalou zapálili drobnější slavnostní oheň, kde jsme dlouze diskutovali o osadě a plánovaných akcích, Kawi si zcela nenápadně vymohla oficiální uznání svého vůdčího postavení a samozřejmě se hodně zpívalo a hrálo. V pátek se pak odpojili Dan s Honzou a posléze v neděli i Žemle, až nakonec zůstala Kawi uprostřed svých skal sama. Ne však nadlouho, ona si rychle našla jiné oběti...

Autor zápisu: Kawi